خبر/1

ترجمه و انتشار رمان فال خون در امریکا 

ترجمه انگلیسی رمان فال خون نوشته داوود غفارزادگان توسط دانشگاه تگزاس امریکا منتشر شد.
فال خون که محمدرضا قانون پرور از اساتید دانشگاه تگزاس امریکا آن را ترجمه کرده است روایت دو سرباز عراقی است که برای دیده بانی در یک منطقه خلوت کوهستانی گمارده شده اند. ماجراها و اتفاقات رخ داده برای این دو سرباز در آن موقعیت کوهستانی، داستان فال خون را پیش می برد.
غفارزادگان متولد 1338 شهر اردبیل است که تاکنون بیش از سی عنوان کتاب از او به چاپ رسیده است. راز قتل آقامیر، سه نفر هستیم، فال خون، دختران دلریز و شب ایوب از جمله آثار بزرگسال اوست. همچنین آثاری چون پرواز درناها، سنگ اندازان غار کبود، آواز نیمه شب و هزارپا را برای گروه سنی نوجوانان به چاپ رسانده که از این میان مجموعه داستان «ما سه نفر هستیم» عنوان یکی از کتابهای برگزیده بیست سال ادبیات داستانی پس از انقلاب را کسب کرده است.
گفتنی است رمان های «کوه مرا صدا زد» و «بر لبه پرتگاه» محمدرضا بایرامی با ترجمه محمدرضا قانون پرور در نوبت چاپ انتشارات دانشگاه تگزاس به سر می برد که انتظار می رود تا اواخر تابستان این دو کتاب نیز در قالب یک اثر با عنوان «قصه های سبلان» منتشر شوند.

پیش از این نیز آثار دیگری از نویسندگان ادبیات دفاع مقدس در امریکا منتشر شده اند که سفر به گرای 270 درجه احمد دهقان و شطرنج با ماشین قیامت حبیب احمدزاده با ترجمه دکتر پال اسپراکمن از آن جمله اند.

-----------------------------------------------------------------------------

فال خون را خوب یادم است. شاید 3 سال پیش خوانده ام اش.  زمانی که داشتم ناامید می شدم از پیدا کردن داستانی خوب از جنگ و دفاع مقدس. و این که داستان، روایت دو سرباز عراقی است از نویسنده ایرانی. مزه اش زیر زبانم مانده است هنوز. اگر دیدیش بخوانیدش ضرر نمی کنید.

دیگر داستان های خوبی که در این زمینه خوانده ام:

- پل معلق                                   محمدرضا بایرامی

-  شطرنج با ماشین قیامت            حبیب احمدزاده

- نه آبی، نه خاکی                        علی موذنی

-  من قاتل پسرتان هستم              احمد دهقان(مجموعه داستان)

- سفر به گرای 270 درجه              احمد دهقان

- داستان های شهر جنگی            حبیب احمدزاده (مجموعه داستان)

- ملاقات در شب آفتابی                علی موذنی 


/ 2 نظر / 4 بازدید
گلبرگ

salam, mamnun ke be webloge man sar zadin,shad bashid va sale khubi dashte bashid

ایمان

باشه می خوانیم، فقط خودت کتابشو بیار[عینک]